| Meetperiode | Flevoland | Nederland |
|---|---|---|
| 2022 | 2.090 | 124.850 |
| 2023 | 2.215 | 131.890 |
| 2024 | 2.370 | 140.530 |
| 2025 | 2.425 | 141.655 |
| 2026 | 2.520 | 145.345 |
Vestigingen op 1 januari. Tot en met 2024 zijn de cijfers definitief, de standen over 2025 en 2026 zijn voorlopig. Onafhankelijke afronding kan een klein verschil opleveren. CBS StatLine 81578NED; selectie 428100, PV24.
De meetpunten voor Flevoland
Het verloop in Flevoland begint bij 2.090 in 2022 en bereikt 2.520 in 2026. In volgorde van de meetpunten zijn de tussenstappen +125, +155, +55, +95 vestigingen. De grootste absolute stap voor Cultuur, sport en recreatie valt tussen 2023 (2.215) en 2024 (2.370). In deze selectie geldt 2022 met 2.090 als laagste meetpunt, en 2026 met 2.520 als hoogste. De eindwaarde ligt daarmee 0 onder dat maximum en 430 boven het minimum van Flevoland.
Hoe verhoudt Cultuur, sport en recreatie zich tot het gebied?
Van 2022 tot 2026 verschoof het totaal voor Flevoland van 53.915 naar 64.395 vestigingen. De verandering binnen Cultuur, sport en recreatie was +430, bij een totale regionale beweging van +10.480. In 2022 kwam de categorie daarmee uit op 3,88 procent van Flevoland en in 2026 op 3,91 procent. Binnen dezelfde regio heeft Design, fotografie, vertaalbureaus een bijna zo grote telling (2.505), vanuit 2.055 bij het eerste meetpunt. Sommige branchegroepen binnen de bron overlappen; deze twee categorieën zijn apart vergeleken.
Van Flevoland naar de landelijke reeks
Voor heel Nederland bedraagt Cultuur, sport en recreatie in 2026 145.345 vestigingen; in 2022 waren het er 124.850. De landelijke beweging over dat venster komt neer op +16,4%, tegenover +20,6% voor Flevoland. In absolute aantallen ligt Nederland +20.495 ten opzichte van de beginmeting. Het aandeel van Flevoland in de nationale reeks gaat van 1,67 naar 1,73 procent. Dat verloopt niet noodzakelijk in dezelfde richting als het aandeel van Cultuur, sport en recreatie binnen het regionale totaal van 64.395.
Welke gebieden lijken op de eindstand?
Onder de 12 vergelijkbare gebieden met een positieve meetwaarde voor Cultuur, sport en recreatie en een beschikbare beginmeting zijn er 10 met een hogere eindstand dan Flevoland. De stand van 2.520 is binnen deze selectie niet gedeeld. Het dichtst in absolute aantallen komt Drenthe met 2.785, gevolgd door Zeeland met 2.030. Relatief aan het eigen regionale totaal lopen de andere gebieden van 3,93 procent in Zeeland tot 7,47 procent in Noord-Holland. Ter vergelijking staat Flevoland op 3,91 procent voor Cultuur, sport en recreatie.
Van een provinciale beweging naar een bezichtiging
Begin voor een locatieverkenning bij Cultuur, sport en recreatie in Flevoland met de provinciale telling van 2.520. Onderzoek vervolgens één eigen verzorgingsgebied. Hoeveel van zulke vestigingen kom je binnen dat gebied werkelijk tegen? Controleer naast de kaart ook Design, fotografie, vertaalbureaus, waarvoor het CBS in Flevoland 2.505 vestigingen vermeldt. Een onderneming die op straat hetzelfde publiek lijkt te bedienen kan onder een andere bedrijfsactiviteit vallen. In Drenthe bedraagt de telling voor Cultuur, sport en recreatie 2.785; voor een locatiegesprek blijft de lokale afstand belangrijk.
Vragen voor het vervolg
- Welke waarneming op locatie zou een provinciale ontwikkeling in perspectief plaatsen?
- Bij welke twee meetpunten binnen Cultuur, sport en recreatie zou je eerst extra context opvragen?
- Wat heb je naast de telling voor Flevoland nodig om de volgende stap te onderbouwen?
Bronnen
Welke bron wil je onderzoeken?
Welke locatie of ontwikkeling binnen Cultuur, sport en recreatie in Flevoland wil je verder uitzoeken?
